T260EW01 V1

| Panel Model | T260EW01 V1 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,26.0 inch, 1280×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| T260EW01 V1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | VA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 566.4×339.84 mm |
| Outline | 595.4×366.4 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 20/5 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 14 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO T260EW01 V1.
AUO T260EW01 V1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T260EW01 V1 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T260EW01 V1 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T260EW01 V1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO T260EW01 V1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T260EW01 V1 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T260EW01 V1 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T260EW01 V1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "T260EW01 V1"
- AUO T260EW01 V1
- T260EW01 V1 datasheet
- T260EW01 V1 image
- T260EW01 V1 price
- T260EW01 V1 distributor

